Kup w przeciągu:

14

[21.06,22.06,]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj.

Zamówienie zostanie wysłane jutro

Zamówienie zostanie wysłane jutro

Gra PS4 Chernobylite PL

Dostępność: brak towaru
Cena: 135,00 zł 135.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Przygodowa gra akcji FPP typu survival horror, stworzona przez polskie studio The Farm 51 – autorów m.in. Get Even i World War 3. Rozgrywka w Chernobylite toczy się w tzw. Strefie Wykluczenia wokół elektrowni jądrowej w Czarnobylu.

Chernobylite jest pierwszoosobową przygodową grą akcji, której akcja toczy się w tzw. Strefie Wykluczenia wokół elektrowni jądrowej w Czarnobylu. Tytuł kładzie nacisk na opowieść oraz piękną oprawę graficzną, wykonaną w oparciu o silnik Unreal Engine 4 i technologię fotogrametrii. Za stworzenie tej produkcji odpowiada polskie studio The Farm 51 – autorzy m.in. Get Even.

Głównym bohaterem Chernobylite jest fizyk o imieniu Igor, którego ukochana przepadła bez śladu w przeddzień katastrofy nuklearnej w Czarnobylu. Choć od tego czasu minęło już 30 lat, mężczyzna nigdy nie pogodził się ze stratą. Po tajemniczej przesyłce ze zdjęciem ukochanej oraz jej coraz częstszych wizjach w snach, protagonista powraca do miejsca tragedii, obecnie nazywanego Czarnobylską Strefą Wykluczenia, wierząc, że ona ciągle tam jest. Okazuje się, że w Strefie wydobywana jest tajemnicza substancja (tytułowy czarnobylit), a teren ochraniany jest przez najemników. W ciemności czają się jednak jeszcze groźniejsze, nadnaturalne rzeczy…

W przeciwieństwie do wielu innych gier tego typu, Chernobylite oferuje historię opowiadaną nieliniowo, połączoną ze swobodną eksploracją świata podzielonego na szereg mniejszych lokacji. Rozgrywka polega na zbieraniu informacji i radzeniu sobie z niebezpieczeństwami (można zarówno ich unikać, jak i z nimi walczyć). Duże znaczenie mają tutaj wybory, które podejmuje gracz – m.in. komu zdecyduje się zaufać. Decyzje kształtują także otoczenie i wpływają na towarzyszy. W produkcji znajdziemy też walkę – odpowiedzialny za nią system nie odbiega od standardów typowych dla pierwszoosobowych strzelanek.

Poza potworami i żołnierzami źródłem niebezpieczeństwa może być samo otoczenie – twórcy zawarli w swoim tytule garść mechanik charakterystycznych dla gier survivalowych. Chodzi tutaj np. gromadzenie zapasów i używanie rozbudowanego systemu rzemiosła, który pozwala naszemu protagoniście tworzyć wiele przydatnych przedmiotów (m.in. broń i inny ekwipunek umożliwiający przetrwanie), a także ulepszać już posiadany sprzęt. Istotny jest rozwój bazy wypadowej, w której można tworzyć bardziej skomplikowane wyposażenie i rozwijać swoje umiejętności. Nieoceniona okazuje się zdobyta przez bohatera rozległa wiedza z zakresu fizyki oraz chemii. Na terenie Zony nie zabrakło także stref z wysokim promieniowaniem, które mogą w negatywny sposób odbić się na zdrowiu bohatera.

W Chernobylite możemy grać wyłącznie samotnie. Twórcy nie przygotowali żadnego trybu wieloosobowego.

Chernobylite posiada realistyczną, trójwymiarową grafikę, za którą odpowiada zaawansowany silnik Unreal Engine 4. Podobnie jak w przypadku Get Even, deweloperzy postanowili wykorzystać technikę fotogrametrii Reality 51 (chodzi o skanowanie 3D). Dzięki temu w grze znajdziemy wierne odwzorowane prawdziwe miejsca z Czarnobyla.

By zapewnić swojej grze jak największy autentyzm, twórcy odbyli podróż do Czarnobyla i przygotowali w jej trakcie bogatą dokumentację. Przed stworzeniem Chernobylite skorzystali z niej przy opracowywaniu edukacyjno-rozrywkowego Chernobyl VR Project.

Dane techniczne

Gatunek Horrory
Stan nowa w folii
Wersja językowa gry polska - napisy
Okładka angielska
Nośnik gra na płycie
Klasyfikacja PEGI od 18 lat

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl