265,00 zł
Cena regularna:
349,00 zł
Kup w przeciągu:
14
[21.06,22.06,]
a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj.
Zamówienie zostanie wysłane jutro
Zamówienie zostanie wysłane jutro
Gra PS4 Yakuza 6 The Song of Life
Opis
Kontynuacja popularnego w Japonii cyklu gier akcji o tematyce gangsterskiej od firmy SEGA. Tytułowa Yakuza to japońskie określenie na ogólnie pojętą przestępczość zorganizowaną oraz członków tamtejszego półświatka.
Yakuza 6: The Song of Life to następna odsłona cyklu przygodowych gier akcji, przedstawiających kulisy działania japońskiego półświatka. Seria narodziła się w 2005 roku, na konsoli PlayStation 2, a od premiery swej pierwszej części doczekała się zarówno kilku głównych części, jak i rozmaitych spin-offów. Warto również dodać, że w opisywanej produkcji (opracowanej przez firmę Sega z myślą o platformie PS4) wystąpił Takeshi Kitano – japoński reżyser i aktor odpowiadający za stworzenie filmowej adaptacji pierwszej odsłony cyklu, która zadebiutowała na srebrnym ekranie w 2005 roku.
Wydarzenia przedstawione w grze Yakuza 6: The Song of Life są ostatnim rozdziałem opowieści o Kazumie Kiryu. Na historię składa się trzynaście rozdziałów, a koncentruje się ona w całości na jego postaci. Akcja rozpoczyna się trzy lata po finale piątej części; główny bohater, nazywany „Smokiem Dojimy”, wychodzi z więzienia i udaje się do założonego przez siebie sierocińca w Okinawie, by spotkać się z Haruką – swą przybraną córką. Na miejscu dowiaduje się, że nastolatka przepadła bez wieści, toteż chcąc ją odnaleźć, wyrusza do tokijskiej dzielnicy Kamurocho (wzorowanej na prawdziwym Kabukicho). Tam z kolei odkrywa, że Haruka padła ofiarą wypadku i obecnie jest w śpiączce; jakby tego było mało, na świat przyszedł jej syn – Haruto. Chcąc dowiedzieć się, co się wydarzyło podczas jego nieobecności, protagonista odbywa następną podróż – tym razem do Onomichi w prefekturze Hiroszima. Sprawy zaczynają dodatkowo się komplikować, kiedy wbrew swemu wcześniejszemu postanowieniu heros wplątuje się wojnę toczoną przez chińskie triady i jego były klan – Tojo.
W wydanej na konsoli PS4 grze Yakuza 6: The Song of Life akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Twórcy oddają do naszej dyspozycji dwie fikcyjne dzielnice, czyli tokijskie Kamurocho i hiroszimskie Onomichi, które dzięki zastosowaniu zupełnie nowej technologii nie składają się z dziesiątek mniejszych lokacji wczytywanych osobno, lecz mają otwartą strukturę. Motorem opowieści są zadania fabularne. W przeciwieństwie do bohaterów większości gier z otwartym światem Kazuma nie może korzystać z pojazdów, toteż do poszczególnych punktów dociera na piechotę lub taksówką. Choć solą rozgrywki są starcia z przeciwnikami, nie uświadczymy tu broni palnej; eliminujemy ich bowiem w walce na pięści. W trakcie takich pojedynków kluczem do sukcesu jest łączenie poszczególnych ciosów w widowiskowe kombinacje, robienie użytku z elementów otoczenia oraz umiejętne korzystanie z tak zwanego Heat Gauge – specjalnego wskaźnika, po którego napełnieniu możemy wyprowadzić jeden cios specjalny lub wejść w tryb furii i okładać przeciwnika mocarnymi ciosami.
Dzięki zastosowaniu nowego silnika graficznego Yakuza 6: The Song of Life jest najlepiej prezentującą się częścią serii. Modele postaci okraszono znacznie większą liczbą detali, z kolei pełne szczegółów lokacje mienią się feerią neonowych barw i z każdej strony atakują reklamami; poza tym po ulicach wałęsają się tłumy postaci neutralnych.
Poza tym na realizację czeka kilkadziesiąt zadań pobocznych (tak zwanych Substories); są to zarówno proste misje polegające na przykład na udawaniu maskotki sklepu, jak i bardziej rozbudowane questy pokroju poszukiwania bezdomnych kotów i oddawania ich do tak zwanego Nyan Nyan Teahouse, dostarczania lekarstw potrzebującym czy obrony kobiet przed napastnikami. Na osobną wzmiankę zasługuje Clan Creator, czyli bitwy o kontrolę nad poszczególnymi terytoriami, które przedstawiono w formie prostego RTS-a. Dopełnieniem tego wszystkiego są rozmaite aktywności prezentowane w formie minigier (jak baseball, rzutki, madżong czy prowadzenie rozmów z modelkami). Uwagę zwraca też salon gier Segi, w którym możemy pobawić się okrojoną wersją gry Virtua Fighter 5: Final Showdown; oprócz tego autorzy pozwalają nam zagrać między innymi w takie klasyki, jak OutRun lub Space Harrier. Za podejmowanie się wyżej wymienionych aktywności zdobywamy punkty doświadczenia, które możemy przeznaczyć na zakup nowych umiejętności oraz rozwój statystyk bohatera.
Dane techniczne
Gatunek | Akcja |
Stan | nowa w folii |
Wersja językowa gry | angielska |
Okładka | angielska |
Nośnik | gra na płycie |
Klasyfikacja PEGI | od 7 lat |