Kup w przeciągu:

14

[21.06,22.06,23.06,24.06,25.06,26.06,27.06,28.06,29.06,30.06,1.07,2.07,3.07,4.07,5.07,6.07,7.07,]

a zamówienie wyślemy jeszcze dzisiaj.

Sklep nieczynny do 7 lipca 2024

Sklep nieczynny do 7 lipca 2024

Gra PS5 GrimGrimoire OnceMore Deluxe Edition

Dostępność: brak towaru
Cena: 239,00 zł 239.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

GrimGrimoire OnceMore jest zremasterowaną i wzbogaconą o dodatkową zawartość wersją wydanego w 2007 roku RTS-a pod tytułem GrimGrimoire. Za opracowaniem tej produkcji stoją autorzy pierwowzoru, czyli studio Vanillaware.

Zremasterowana wersja RTS-a z 2007 roku. W GrimGrimoire OnceMore wcielamy się w Lillet, która utknęła w pętli czasowej. By się z niej wydostać, dziewczyna musi znaleźć sposób na odparcie ataku arcymaga Calvarosa, który najechał jej szkołę magii.

Edycja Deluxe zawiera:

  • Grę GrimGrimoire OnceMore
  • Cyfrowy Soundtrack
  • Art Book

Główną bohaterką gry jest młoda adeptka sztuk magii imieniem Lillet. Po pięciu dniach od rozpoczęcia przez nią nauki w wieży, kiedy już zaczęła oswajać się z tym miejscem, nauczycielami i innymi uczniami, szkoła nieoczekiwanie została najechana przez ducha samego Calvarosa i jego popleczników. W ataku zginęli wszyscy poza Lillet, która niespodziewanie została przeniesiona w czasie do pierwszego dnia swojego pobytu w tym miejscu. Dziewczyna została uwięziona w swoistej pętli, a chcąc się z niej wydostać, musi zrobić wszystko, by odeprzeć atak arcymaga i obronić to miejsce przed upadkiem.

GrimGrimoire OnceMore zabiera nas w podróż do fantastycznego świata. Istnieje w nim słynna szkoła magii – Tower of Silver Star – założona przez legendarnego Gammela Dore’a. Ów wielki czarodziej w przeszłości wsławił się pokonaniem złowrogiego arcymaga – Calvarosa – który chciał posiąść dla siebie kamień filozoficzny.

Na tle pierwowzoru opisywany tytuł wyróżnia się za sprawą systemu Great Magic, który pozwala na wykorzystywanie potężnych czarów potrafiących odmienić los niejednej potyczki. Należy przy tym pamiętać, że Lillet dysponuje ograniczoną liczbą takich zaklęć. Poza tym w grze zaimplementowano system zadań (funkcjonujących obok standardowych warunków zwycięstwa), których realizacja zapewnia nam monety pozwalające na odblokowywanie rozmaitych ulepszeń dla poszczególnych jednostek. Oprócz tego autorzy umieścili w opisywanej produkcji możliwość przewijania bitew i segmentów fabularnych, a także pozwalają nam na zapisywanie stanu gry w trakcie potyczek. Ostatnim dodatkiem jest galeria, w której znajdziemy ponad 90 ilustracji z gry.

Rozgrywka w GrimGrimoire OnceMore opiera się na dwóch filarach, z których pierwszym jest śledzenie historii. Prowadząc rozmowy z nauczycielami i innymi uczniami, stopniowo odkrywamy tajemnice szkoły i powody, dla których Calvaros zdecydował się na powrót zza grobu oraz atak, a także szukamy sposobu na odparcie najazdu.

Drugim, znacznie bardziej rozbudowanym pod względem mechaniki filarem gry, są starcia z przeciwnikami. Przebieg potyczek oglądamy z boku, z kamery prezentującej przekrój przez połączone schodami kondygnacje wieży. Do walk, które toczą się w czasie rzeczywistym, Lillet posyła przyzywane ze specjalnych run jednostki reprezentujące określone szkoły magii: urok, alchemię, nekromancję lub czarnoksięstwo. Niczym w grze papier, kamień, nożyce, każda ze szkół jest skuteczna w starciu z wybranymi typami przeciwników i podatna na ataki wrogów innego rodzaju. Dodatkowo przyzywane przez nas jednostki dzielą się na dwa typy: Substance oraz Astral. Podczas gdy pierwszy z nich jest odporny na ataki magiczne, jednak ataki fizyczne są w stanie poważnie go zranić, drugi stanowi jego całkowite przeciwieństwo.

Dane techniczne

Gatunek Strategie RTS
Stan nowa w folii
Wersja językowa gry angielska
Okładka angielska
Nośnik gra na płycie
Klasyfikacja PEGI od 12 lat

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl